Eurovent

Eurovent Certification Company, czyli Europejskie Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Klimatyzacyjnych i Chłodniczych to branżowa organizacja zrzeszająca europejskich producentów urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, która reprezentuje ponad tysiąc firm z kilkunastu krajów europejskich. Organizacja Eurovent funkcjonuje od kilkudziesięciu lat i jest najważniejszym ośrodkiem certyfikacyjnym specjalizującym się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Co ciekawe, organizacja ta ma tak duży autorytet, że niejednokrotnie zajmuje stanowisko zarówno jako członek gremiów technicznych, jak i politycznych. Poza reprezentowaniem środowiska producentów i jego sprawami organizacyjnymi, zbieraniem i publikowaniem danych statystycznych, propagowaniem aktów prawnych dotyczących branży, publikacjami technicznymi, Eurovent bierze udział w pracach standaryzacyjnych i na podstawie wyników tych prac definiuje i wdraża program certyfikacji urządzeń.

 

 

Certyfikat Eurovent

Głównym celem certyfikatu Eurovent jest wspieranie uczciwej konkurencji, poprzez zapewnienie wspólnej platformy prezentacji parametrów urządzeń oferowanych przez różnych producentów, umożliwiającej użytkownikowi świadomy wyboru urządzenia spełniającego wymogi projektowe oraz możliwość oszacowania kosztów eksploatacji.

 

Certyfikat Eurovent potwierdza zgodność programu doboru urządzeń i deklarowanych danych technicznych z wynikami badań przeprowadzonych przez niezależne europejskie ośrodki badawcze. Certyfikat Eurovent jest świadectwem testów wydajnościowych produktów klimatyzacyjnych i klasyfikacji według norm europejskich i międzynarodowych.

 

Wszystkie produkty oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikat Eurovent, który jest swoistą polisą ubezpieczeniową, zarówno dla inwestorów, jak i projektantów zapewniającą, że oferowane urządzenia spełnią parametry techniczne podane w kartach katalogowych.

 

Zarówno sposób prezentacji parametrów technicznych urządzeń, sposób ich weryfikacji, a także wiedza techniczna statystycznego odbiorcy, w jego imieniu występuje biuro projektowe lub firma wykonawcza, nie pozwalają na rzetelne porównanie konkurencyjnych ofert. Deklaracja producenta niestety nie wystarczy, dlatego konieczne było wprowadzenie sposobu weryfikacji. Przykładem jest sposób prezentacji przeliczanie danych akustycznych.

 

Wielu producentów deklaruje wartości ciśnienia akustycznego, często nie określając sposobu i warunków pomiaru, np. w jakiej odległości od źródła dźwięku dokonano pomiaru. Eurovent operuje wartością mocy akustycznej, czyli wartością w pełni obiektywną. Dzięki temu klienci zainteresowani takimi produktami jak centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne, ale również systemy grzewcze, urządzenia do oczyszczania powietrza, komponenty systemów wentylacji zdecentralizowanej, urządzenia do odzysku ciepła czy też rekuperatory, zyskują gwarancję otrzymania produktów od uczciwych producentów i dostawców.

 

Ponieważ jesteśmy jednym z liderów w naszej branży zależy nam na wspomnianych certyfikatach i rzetelnym przestawianiem wszystkich parametrów. Dzięki stosowaniu rozwiązań opartych o najnowsze technologie, tworzonych dzięki wiedzy, doskonałym komponentom i konstruowanym w oparciu o zaawansowany park maszynowy rozwiązania Vortice należą do najlepszych na rynku.

 

Podstawą prezentacji i oceny parametrów central wentylacyjnych są aktualnie obowiązujące standardy ISO i normy europejskie. Główne parametry central wentylacyjnych, podlegające ocenie w ramach programu Eurovent, przedstawiają poniższe zestawienia:

 

Właściwości mechaniczne w oparciu o normę EN 1886:2007

 

Klasa obudowy D1 D2 D3
Maksymalne względne odkształcenie (mm* m-1) 4,00 10,00 przekracza

 

 

 

Szczelność obudowy przy podciśnieniu -400 Pa

 

Klasa szczelności L1 L2 L3
(Maksymalne przecieki (f400) l x s-1 x m-2) 0,15 0,44 1,32

 

 

 

Szczelność obudowy przy nadciśnieniu +700 Pa

 

Klasa szczelności L1 L2 L3
(Maksymalne przecieki (f400) l x s-1 x m-2 0,22 0,63 1,90

 

 

 

Szczelność zamocowania filtra

 

Klasa filtra F9 F8 F7 F6
G1-F5
(Maksymalne przecieki przez zamocowanie filtraw % objętościowego natężenia przepływu) 0,5 1 2 4 6

 

 

Współczynnik przenikania ciepła dla obudowy

 

Klasa filtra
T1 T2 T3 T4
T5
(Współczynnik przenikania ciepła (U) W/m2 x K) U <= 0,5 0,5 < U <= 1 1 < U <= 1,4 1,4 < U <= 2 Bez wymagań

 

 

Współczynnik mostków cieplnych obudowy

 

Klasa
TB1 TB2 TB3 TB4
TB5
Współczynnik mostka cieplnego (kb) W x m-2 x K-1 0,75 < Kb <= 1 0,6 < Kb <= 0,75 0,45 < Kb <= 0,6 0,3 < Kb <= 0,45 Bez wymagań

 

 

Innymi parametrami ocenianymi w ramach Eurovent są:

  • przepływ powietrza,
  • pobór mocy elektrycznej,
  • wydajność grzewcza,
  • wydajność chłodnicza,
  • sprawność odzysku ciepła,
  • poziom emitowanego hałasu do kanału,
  • poziom mocy akustycznej do otoczenia,
  • spadek ciśnienia cieczy dla wodnych wymienników: chłodnic, nagrzewnic i glikolowych wymienników odzysku ciepła.

 

Warto wiedzieć, że certyfikat nie jest bezterminowy, a także, że w celu zagwarantowania prawidłowości informacji podawanych przez producenta, niezależne laboratoria Eurovent Certification Company prowadzą regularne pomiary losowo wybranych urządzeń. To sprawia, że przedsiębiorstwa posługujące się certyfikatem Eurovent, nie mogą bezkarnie zaniżać standardów.

 

Otrzymany certyfikat Eurovent jest zatem potwierdzeniem, że wyrób spełnia deklarowane parametry, zaś użytkownik zyskują pewność, że zakupiony produkt spełnia europejskie i międzynarodowe normy. Tym samym współpracujący z nami projektanci, a także firmy instalacyjne, inwestorzy oraz użytkownicy wybierając nasze urządzenia mają pewność, że wszelkie dane techniczne są w pełni aktualne, a do tego zostały starannie sprawdzone przez niezależną firmę certyfikującą o światowej renomie. Dlatego też nasi klienci mają między innymi gwarancję wymiarów, która pozwala projektantom uwzględnić w projektach mniejsze tolerancje i zagwarantować, że każdy element będzie idealnie pasował do założeń. To także oznacza pewność ograniczenia zużycia energii, a więc kwestii, która jest szczególnie istotna dla inwestorów. Zakup urządzeń z certyfikatem Eurovent to także szansa na wyeliminowanie wielu ryzyk inwestycyjnych i licznych problemów na każdym etapie budowy, gdyż projektanci, wykonawcy i inwestorzy bazują w tym przypadku na całkowicie wiarygodnych danych technicznych.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani oferowanymi przez nas urządzeniami, posiadającymi certyfikat Eurovent, to zapraszamy do kontaktu. Nasi przedstawiciele, dzięki znajomości branży i wieloletniemu doświadczeniu, pomogą dopasować odpowiednie rozwiązania w każdym przypadku. Dla naszych pracowników urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne nie mają tajemnic, dlatego z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania. Kompleksowa obsługa i fachowe doradztwo to priorytet naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy oraz do nawiązania współpracy. Jesteśmy pewni, że będzie ona satysfakcjonująca dla każdej ze stron.

Skontaktuj się z nami!

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku minut!

 

Telefon:

+48 662 354 496

E-mail:

biuro@energywent.pl